Zaopatrzenie sklepu odzieżowego

Jeżeli prowadzisz sklep odzieżowy, to kwestia zaopatrzenia z pewnością niejednokrotnie spędza Ci sen z powiek. Dzisiaj kupujący mają duże wymagania, bo oczekują jakości, ale też chcą, żeby oferowano im jak najniższe ceny. Natomiast pogodzenie tego nie zawsze jest możliwe, bo w hurtowniach nie można przecież w nieskończoność tych cen negocjować. Hurtowania ubrań ma zazwyczaj jeden, z góry ustalony cennik, który obowiązuje wszystkich klientów. Czasami jest go w stanie zmienić, kiedy ktoś kupuje naprawdę duże ilości ubrań, ale są to rzadkie przypadki.

Wybór odpowiedniej hurtowni powinien być sprawą priorytetową. Jeżeli znajdziemy taką, która oferuje dość niskie ceny, to osiągamy podwójną korzyść. Przede wszystkim sami mamy możliwość zarobienia na ubraniach więcej, a po drugie możemy zaoferować naszym klientom niższe ceny. Odzież hurt sprzedawana masowo jest bardzo dobrej jakości. Przechowuje się ją w odpowiedni sposób, podlega restrykcyjnej selekcji i bardzo często pogrupowana jest też na gatunki.

Wybierając dostawcę warto zwrócić uwagę, czy można u niego zamawiać telefonicznie i przez Internet, czy też trzeba udać się do niego samodzielnie. Jeżeli obowiązuje ta druga możliwość, to należy wziąć pod uwagę, jak daleko hurtowania ubrań oddalona jest od naszego sklepu. Jeżeli jest to pokaźny kawałek drogi, to nie warto decydować się na taką możliwość nawet ze względu na niskie ceny. Lepiej jest wybrać kogoś droższego, a kto znajduje się bliżej nas, bo w konsekwencji koszty dojazdu i zakupów i tak się wyrównają.