Zakupy w lumpeksie

Sklepy z używaną odzieżą istnieją w Polsce od dawna i mają za sobą zarówno okresy wielkiej popularności jak i braku zainteresowania. Towar sprzedawany w tych sklepach najczęściej pochodzi z krajów takich jak Wielka Brytania czy Irlandia. Obecnie najlepiej radzą sobie duże samoobsługowe sieciowe sklepy z używaną odzieżą. Większość z nich działa w ten sposób, że na każdy dzień ustala inne ceny.

Są więc na przykład dwa dni w tygodniu gdy towar jest najlepszej jakości i jednocześnie najdroższy. Ustala się także dni kiedy towar jest ze zniżką 50%, dzień kiedy można kupić wszystko po 2 zł i dzień kiedy wszystko jest po 1 zł. Oczywiście im taniej tym słabszy towar. Nie znaczy to jednak, że w dzień za 1 zł nie można nic dobrego znaleźć. Na łowy przychodzą wtedy na przykład krawcowe, które za złotówkę kupują ubrania albo zasłony i przerabiają je na własne projekty.

W najbardziej atrakcyjnych dniach w lumpeksach panuje bardzo duży ruch i niekiedy trzeba naprawdę walczyć żeby upolować coś dobrego. W tych dniach można kupić markowe ubrania czy buty, które z pewnością posłużą przez długi czas. W lumpeksach niekiedy można kupić też ubrania całkiem nowe z metkami. Oprócz odzieży znajdziemy tam torebki, czapki, książki, zabawki, pościel i artykuły dekoracyjne do mieszkań.