Jakie ubrania do biegania?

Bieganie jest sportem wytrzymałościowym, który pokochały miliony osób na całym świecie. W zasadzie nie potrzeba mieć żadnego sprzętu aby biegać. Do biegania wystarczą tylko odpowiednie buty, z dobrą amortyzacją oraz ubranie biegowe. I tutaj zaczynają się schody. W ofercie wielu sklepów jest masa różnych strojów biegowych. Właściwie każdy klient, amator biegania, ale także i profesjonalny biegać na pewno znajdzie coś dla siebie.

W dzisiejszych czasach technologia poszła tak bardzo do przodu, że spokojnie można zapomnieć o grubych i ciężkich ubraniach. Coraz nowsze tkaniny zapewniają nie tylko komfort podczas biegania ale także świetnie wyglądają i posiadają szereg skomplikowanych systemów, które muszą radzić sobie z zarządzaniem temperaturą naszego ciała. Odpowiednia kontrola temperatury ciała jest niezwykle ważna podczas biegania. Szacuje się, że nawet do 80% wszystkich spalanych kalorii podczas biegu jest wykorzystywana na odpowiednią regulację cieplną i jest wydalana do atmosfery właśnie w postaci emitowanego ciepła.

Zbyt gruba odzież może nam skutecznie utrudnić poprawę naszych wyników sportowych dlatego jest bardzo ważna. Należy zastosować odzież dobrze przepuszczalną w przypadku ciepłych dni. Odzież izolującą w przypadku zimnych dni. Oraz odzież na złą pogodę, która uchroni nas podczas biegu przed małym deszczem czy zimnym silnym wiatrem.