Jakie dodatkowe kolory do beżowej sypialni?

sen kołdry orgBeż doskonale komponuje się z innymi barwami. To jedna z najważniejszych zalet wybrania tego koloru jako dominującego. Dzięki innej barwie sypialnia staje się bardziej wyrazista. Dodanie jej pomoże także w zyskaniu takiego klimatu wnętrza, jaki lubi się najbardziej.
Beżowa sypialnia – luksus czy wakacyjny klimat?
W sypialni sprawdza się połączenie beżu z bielą, szarością, czernią i złotem. Przy takim zestawieniu barw zyskuje się wnętrza eleganckie. Jeśli jest dużo czerni czy złota, to beżowa sypialnia łatwo może stać się wnętrzem luksusowym. Trzeba tylko zadbać o stylową jej aranżację. Im więcej bieli i jasnej szarości, tym większa przestronność.
Atrakcyjnie w beżowej sypialni wyglądają akcenty turkusowe oraz błękitne. Warto wybrać jedną z tych barw jako dodatkową, jeśli klimat tego pokoju ma być jeszcze bardziej relaksujący. To chłodne kolory, więc sypialnia będzie mniej przytulna. Za to może zyskać nieco wakacyjny czy tropikalny charakter, jeśli w takim stylu będą niektóre dodatki.
Przytulna czy lekka i romantyczna sypialnia?
Beż z czerwienią, kolorem bordowym albo brązem to jeszcze więcej przytulności. Można też postawić na ciemne odcienie beżu. W takiej sypialni będzie zacisznie i spokojnie. Beż w połączeniu z różem to sypialnia romantyczna, lekka i dziewczęca. Takie wnętrza emanują pogodą i pozytywnością. Jest to idealne połączenie, kiedy beżowa sypialnia nie jest duża. Jeśli wybierze się jasne odcienie beżu i różu, to stanie się ona przestronniejsza.
Jaki wybrać inny kolor obok beżu, to rzecz gustu i potrzeb. Wybór może zależeć i od pory roku. Zimą przyjdzie ochota, by wzbogacić wystrój sypialni o złoty kolor. Latem zamarzy się o błękicie. Jeśli w innym kolorze są jedynie dodatki, to można łatwo odmienić to wnętrze.